"Naděje vždycky způsobí, že uvěříme." Robert Fulghum

Červenec 2018

Dovolená obecně

30. července 2018 v 23:00 | realistkadneska |  Jen tak ze života

Dovolená je pro mnohé z nás celý rok těšení, šetření, plánování , snění… Až před odjezdem (odletem) tyto pocity vystřídají nebo na chvilku přebijí obavy a stres. Většina lidí velmi prožívá balení, které je promyšlené do posledního detailu a první taška už bývá zabalená týden předem. Obdivuji to. Já zatím do této fáze nedošla. Balím vždy v den odjezdu a nejsem ochotná obětovat této činnosti více jak půl hodiny. Ano, většinou zapláču, protože mi pak tam někde v dálce vždy něco chybí.

Já konkrétně se třeba strašně bojím létat (statistiky mě neuklidňují). Přesto jsem začátkem července dovolenkovala s přítelem v Bulharsku, kam jsme samozřejmě letěli. Můj zlepšovák na přežití je Neurol 0.5 mg hodinu před odletem. A díky tomuto chemickému kouzlu jsem ještě dokázala usnout po příletu na pláži a zkrátila si tak čekání na ubytování. All inclusive je bezva, nepotřebujete pak prakticky žádné peníze. Pokud tedy nejste magor do suvenýrů nebo nekupujete dárečky celému příbuzenstvu.

No a také ta velmi podstatná věc, která mě zajímá. S kým nejraději dovolujenkujete? Každý to máme jinak a každý máme jiné možnosti. Mně se tento rok naskytla možnost nechat všechny děti doma a nakonec (původně jsem nadšená nebyla) jsem nadšená byla. Pohoda , vůbec nic neřešíte, co si na pláž vezmete je jen na vás. Chcete spát, spíte. Chcete pít, pijete ..druhý den litujete…atd.

Jéééé.. a já se vždy spálím. Tentokrát nejméně za svůj život, ale vždy ..ať dělám, co dělám. Bojíte se žraloků nebo jakékoliv jiné příšery? Já všeho.

Jakou pláž preferujete? Já bych brala hlavně prázdnou … asi sen mnoha z nás. Ale každopádně neumím bojovat s pískem a obdivuji domorodce.

No a nastává konec dovolené. Těšíte se ..pláčete, nechcete ?? A zase poletím, sakra, říkám si já.

Budu strašně ráda, když se o něco z vaší dovolené podělíte.

Dobrou noc všem.