"Naděje vždycky způsobí, že uvěříme." Robert Fulghum

Proměna

3. května 2018 v 12:06 | realistkadneska |  Jen tak ze života
Koncem roku 2017 jsem se rozhodla, že se konečně zkusím přihlásit do nějaké proměny. Dlouho mě to lákalo, důvodů jsem měla spoustu. Od všemožných životních karambolů až po čistou zvědavost - co se mnou asi provedou.
Dávno jsem však zapomněla, že jsem tuto neuváženost provedla a před čtrnácti dny mi přišel e-mail, že se mohu jedné takové proměny zúčastnit. Ufff... Panika.
Abych mohla vůbec odepsat, že do toho jdu, potřebovala jsem hlídání. Člověk - tedy ženská - s dítětem se musí pořád někde prosit o hlídání. Když jde můj přítel např. na trénink, nepřijde a nepožádá mě, jestli bych pohlídala naši dceru. To by bylo fajn, že?
No nastal den "D". Vyjela jsem samozřejmě pozdě, takže jsem myslela, že ani nestihnu být v devět na místě. Stihla a dokonce jsem v tom pěkném kadeřnické salónu byla první. Za pár minut fotografka, pak redaktorka a poslední kameraman... Budou mě natáčet, budu mluvit? No né. Tak pokud půjdete do nějaké proměny, raději s tím počítejte. Ať pak před kamerou nemektáte jako koza (jako já).
S milou kadeřnicí jsme se dohodly na zesvětlení a výrazném zkrácení mých dlouhých vlasů. Po třech a půl hodinách jsem se málem nepoznala (v dobrém) a začaly obavy, jestli zvládnu upravovat tento střih doma. Slečna redaktorka objedná taxi, salát a vyrážíme směr Smíchov. Zde už nás čeká vizážistka, která na mě při mé první dnešní kávě nanáší štětečkem krémy, makeup, stíny, pudry, tvářenky, řasenky... Já používám roky pouze řasenku a tenhle arsenál je pro mě velkou neznámou.
Samozřejmě kameraman je neustále přítomen a každou sebemenší změnu natáčí. Přichází na řadu stylistka se svou kopicí oblečení a asi deseti páry bot. Jako první model zkouším volnočasový šedý kostým, ujde a s teniskami se v něm cítím celkem dobře. Druhým modelem byly šaty, ty zavrhuji, protože se mi do nich nepodařilo nacpat prsa ... ostatním se to zdálo minimálně pro fotku dobré...nesouhlasím. Druhým modelem tedy byl červený kalhotový overal - vzdušný letní. Poslední prišla na řadu pestrá sukně s bavlněným trikem. Reálně, za nic z těchto modelů bych neutratila ani korunu.

Každopádně jsem za tuto zkušenost ráda a ve zkušebních kabinách budu odvážnější. Všem ve svém okolí proměnu vychvaluji a doporučuji. Nicméně žádná proměna zevnějšku není k ničemu, když nemáme dobrý - vyladěný vnitřek.

Trochu se obávám reakcí, až se má proměna objeví na netu.

Krásný den všem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama