"Naděje vždycky způsobí, že uvěříme." Robert Fulghum

Dary, dárky, dárečky

8. dubna 2018 v 18:47 | realistkadneska |  Jen tak ze života

Jaké máte nejraději? Já osobně ty úplně neočekávané, mimo veškerá výročí. Samozřejmě mi nejde o žádnou hodnotu( i když ..).

Ovšem nejraději dělám radost dárky já někomu jinému. Mám pro Vás i jeden tip, který jsem použila na Vánoce. Když jsem pořídila pár prkotin pro každého, chtěla jsem vymyslet něco výjimečného. Co pobaví a potěší. Napadlo mě (možná naivně), že mé děti a přítele by mohlo potěšit něco zažít. Obkreslila jsem mapku ČR s kraji, očíslovala je, čísla nandala do jedné obálky a do druhé obálky jsem dala klasickou hrací kostku. Po rozbalení všech dárků jsem povolila rozbalit obálky. Znepříjemnil mi to přítel, který pronesl něco v tom duchu, že snad to nebude nic zážitkového. Lehce rozrušená jsem nedohlédla na pořadí obálek a dcera rozbalila tu s tou kostkou, všichni nechápavě koukali J. Rychle jsem je pobídla k rozbalení druhé a každého k vylosování jednoho lístku s číslem, pak jsem jim podala mapu a seznámila je s mým záměrem. Každý si našel kraj, který si vylosoval a teď ta kostka. Hodili si a číslo určilo kalendářní měsíc. Takže s každým z nich jsem měla v plánu samostatně vycestovat do kraje, který si vytáhl, v měsíc který si hodil a strávit zde dva dny. Jeji ch úkol spočíval v tom, zasednout k internetu nebo mapě a vyhledat co by chtěli vidět. Ani děti nepotřebovaly mou pomoc. Každý si do pár dnů našel své cíle.
Dokonce už jsem s jednou dcerou v březnu navštívila Plzeňský kraj (ZOO, TECHMÁNIE). Moc se těším na další výlet, který proběhne za pár dnů.

Na závěr jsem si tak popřemýšlela, jestli je něco hmotného, co bych tak opravdu chtěla. Vlastně mě opravdu nic nenapadá.

Ale je něco nehmotného, co je úplně zadarmo a každý se vymlouvá, že to mu chybí, aby mohl to a ono. Je to čas. Čas lidí, které mám ráda, chtěla bych s nimi být víc a společný čas využívat maximálně. I proto jsem volila takový vánoční dárek.

Krásný zbytek neděle.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama