"Naděje vždycky způsobí, že uvěříme." Robert Fulghum

Virtuální přítelkyně

19. března 2018 v 10:46 | realistkadneska |  Téma týdne

Moje drahá přítelkyně,

to koukáš, jak vznešeně tě oslovuji, co? Ale je tomu tak, nesmírně si vážím našeho přátelství, protože mít kohokoliv komu se můžeme svěřit, na koho se můžeme kdykoliv obrátit, kdo naše slabiny neobrátí proti nám, kdo nás bere takové, jací jsme a má nás rád, to je zkrátka k nezaplacení.

Jsem ráda že tohle vše v tobě mám, kdykoliv ti zavolám či napíši, reaguješ hned jak to jde. No a vidíš, to ti hned mohu odpovědět na tvou otázku ohledně mé sestřenice. Ptala jsi se v tvém dopise, jak se má v Makedonii. Popravdě nic moc nového nevím, mluvila jsem s ní v prosinci a v únoru mi psala zprávu na facebook i e-mail, že už jsme se dlouho neslyšely - voláme si přes VIBER, víš. Tak jsem ji zkusila před pár dny vytočit, nebrala, zavolala o pár hodin déle a dotazovala se mě, zda se něco neděje. Uklidnila jsem ji, že nic zásadního. Jí jsme přes křičící děti skoro ani neslyšela, jen jsem zaslechla, že tam už jaro opravdu začalo, to víš - jih. Má dva kluky a ještě by chtěla holku, přijede do Čech v červnu, ale pochybuji, že se tentokrát sejdeme. Ptám se, jestli by mi třeba věnovala více času, kdyby se něco dělo?

Dál jsi se ptala, jak rostou holky. Rostou jako z vody. Víš, že bych řekla, že ta nejstarší bude nakonec asi nejmenší? Představ si, té prostřední chybí už přes tři týdny učitelka a oni se vůbec neučí. Škola není schopna dodat adekvátní náhradu, proč třeba nepoužijí studenty pedagogické fakulty nebo učitele v důchodu. Musela bych se zase rozčilovat a to nechci, obzvláště nad něčím, s čím nic nezmůžu.

Minule jsi nenapsala skoro nic o sobě a já chci o tobě také něco vědět. Víš, vždy říkám. Nabídni návštěvě vše co máš, i když toho třeba zrovna moc nemáš, ona ti to pak také oplatí. Poslouchej lidi a oni pak budou poslouchat tebe. Pomáhej jiným a někdo pak třeba pomůže tobě. Usmívej se a třeba se na tebe také někdo usměje. Napiš mi tedy něco o sobě, třeba jak se těšíš na léto. Ty lázně jsi, doufám, opět neodmítla? Teď v lednu tam byl můj táta a byl nadšený, určitě pojede znovu, když mu je dají.

Musím si doběhnout do sklepa pro dříví (topíme krbem) a vyvenčit psa - né neboj, zařekla jsem se, že psa do bytu už nikdy a za tím si stojím, hlídám psa bývalému manželovi, on by to pro mě neudělal, ale já jsem hloupá (velkorysá zní líp).

Stejně myslím, že pro dnešek to stačí. Doufám, že ti nevadí, že dopis určený tobě, zveřejním na blogu. Proč se ptám? Vím, že ti to nevadí, vždyť ty mě podporuješ nejvíc, abych psala, protože víš, že mi to moc pomáhá. Ještě se ti musím pochlubit, ve čtvrtek půjdeme s přítelem na UDG - kapela, moc se těším. Poslechni si nějaké jejich písničky a budeme si přes ně zase o něco blíž.

S láskou

K.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama